Peikin Ratsastuskoulu

Mestaruuskisat

Vuosien mittaan Peikin Ratsastuskoulun oppilaat ovat menestyneet hienosti Ratsastuskoulujen oppilaiden mestaruuskilpailuissa sekä ESRA:n mestaruuskilpailuissa.

Ratsastuskouluoppilaiden mestaruuskilpailut:

Paras esteratsastuskoulu -palkinto Peikin Ratsastuskoululle
2014
2012
2010
2009
2001

Menestynein ratsastuskoulu -palkinto Peikin Ratsastuskoululle
2011

 

vuosi ratsastaja hevonen sijoitus luokka
ESTERATSASTUS
2015 Jessica Olenius Chilla 1. seniorimestaruus
2015 Mia Nykopp Wybo 3. seniorimestaruus
2013 Ellen Andersin Vadoc 3. ponimestaruus
2012 Hanna Hellen Corcovado 3. seniorimestaruus
2012 Emelie Löthner Cassinio 1. seniorimestaruus
2011 Cia Gundersby Lamieke 2. seniorimestaruus
2010 Emelie Löthner Briseida 1. seniorimestaruus
2009 Emelie Löthner Looging S 3. seniorimestaruus
2009 Kira Haapanen Calettino 2. seniorimestaruus
2009 Elina Hammarström First Daughter 1. juniorimestaruus
2007 Johannes Hyrsky Captain D’Aubry 3. seniorimestaruus
2005 Juho Norilo Melly Pepper 2. juniorimestaruus
2004 Emelie Löthner Ricky Zachariah 2. juniorimestaruus
2004 Joanna Uusikartano Lucky 3. seniorimestaruus
2002 Hanna Alatalo Neja 2. seniorimestaruus
2001 Erika Öhman Latimor 1. ponimestaruus
2001 Fanny Kullberg Lucky Charm 2. juniorimestaruus
2001 Mikael Pelanti Lucky Charm 1. seniorimestaruus
2000 Salla Vänttilä Pyroman 2. seniorimestaruus
1998 Lena Thun Brandy II 1. juniorimestaruus
1997 Anna-Mari Tuuri Brandy II 2. ponimestaruus
Joukkueet
2014 Estejoukkue 3. estejoukkuemestaruus
2013 Estejoukkue 2. estejoukkuemestaruus
2012 Koulujoukkue 1. kouluoukkuemestaruus
2012 Estejoukkue 1. estejoukkuemestaruus
2011 Estejoukkue 3. estejoukkuemestaruus
2010 Juniorijoukkue 1. juniorijoukkuemestaruus
2010 Seniorijoukkue 2. seniorijoukkuemestaruus
2009 Juniorijoukkue 1. juniorijoukkuemestaruus
2009 Seniorijoukkue 3. seniorijoukkuemestaruus
KOULURATSASTUS
2016 Sanna Aspholm Cassino 3. senioriratsastajat
2016 Tina Karonen Elliot 2. aikuisratsastajat
2016 Netta Stenius Czaplinek 1. aikuisratsastajat
2015 Anna Savilampi Czaplinek 1. senioriratsastajat
2013 Anna Savilampi Czaplinek 1. senioriratsastajat
2012 Tiina Ignatius Baruk 2. aikuisratsastajat
2011 Tiina Ignatius Baruk 1. aikuisratsastajat
2001 Tiina Ignatius Freeman 2. aikuisratsastajat

Lupaava estejuniori -palkinnot
2002 Johannes Hyrsky
2004 Emelie Löthner

ESRA:n alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruuskilpailut:

vuosi ratsastaja hevonen sijoitus luokka
Esteratsastus
2017 Salla Vänttilä Lancelot 2. seniorimestaruus
2017 Lotta Alho Vasall 1. ponimestaruus
2016 Anna Marin Tyger V/D E 1. seniorimestaruus
2015 Vilma Virta Robinson 1. ponimestaruus
2015 Erika Tikkanen Lepatriinu 3. ponimestaruus
2015 Katja Ivanitskiy Lamieke 1. seniorimestaruus
2015 Jessica Olenius Flashdance T 2. seniorimestaruus
2015 estejoukkue 1. estejoukkuemestaruus
2014 Ellen Andersin Lepatriinu 1. ponimestaruus
2014 Leona Kunnamo Robinson 3. ponimestaruus
2014 Tiia Harki Laika II 1. seniorimestaruus
2014 Katja Ivanitskiy Lamieke 2. seniorimestaruus
2014 Milja Silvasti Riske 3. seniorimestaruus
2014 Hannele Tarvainen Lamieke 3. seniorimestaruus
2014 estejoukkue 1. estejoukkuemestaruus
2013 Milja Silvasti Riske 1. juniorimestaruus
2013 Hanna Hellen Corcovado 2. seniorimestaruus
2013 Katja Ivanitskiy Lamieke 3. seniorimestaruus
2013 estejoukkue 2. estejoukkuemestaruus
2012 Nina Helekorpi Cassinio 2. seniorimestaruus
2012 Josefine Jahnsson Laika 1. juniorimestaruus
2012 Milja Silvasti Riske 2. juniorimestaruus
2012 estejoukkue 2. estejoukkuemestaruus
2011 Nina Helekorpi Jurand 1. seniorimestaruus
2011 Erika Hanhisuanto Jurand 2. seniorimestaruus
2011 Antonia Hintze Lamieke 3. juniorimestaruus
2011 estejoukkue 2. estejoukkuemestaruus
2010 Velma Repo Ruanda 3. juniorimestaruus
2010 Hanna Hellen Haaik 2. seniorimestaruus
2010 Emelie Löthner Briseida 3. seniorimestaruus
Kouluratsastus
2017 koulujoukkue 1. joukkuemestaruus
2017 Hanna Kurri Spectacular 1. seniorimestaruus
2017 Tiia Harki Concento 1. seniorimestaruus
2017 Sanna Aspholm Concento 3. seniorimestaruus
2017 Tina Appelroth-Ilvessalo Czaplinek 2. aikuisratsastajat
2017 Salla Vänttilä Czaplinek 2. aikuisratsastajat
2016 Lotta Huisman Czaplinek 1. seniorimestaruus
2016 Sanna Aspholm Cassino 2. seniorimestaruus
2016 Salla Vänttilä Spectacular 1. aikuisratsastajat
2012 Satu Tummavuori Baruk 1. aikuisratsastajat
2012 Liisa Heikkinen Cassinio 3. senioriratsastajat
2012 koulujoukkue 1. koulujoukkuemestaruus
2011 Anna Savilampi Jessica 1. senioriratsastajat
2011 koulujoukkue 1. koulujoukkuemestaruus
2010 seniorijoukkue 3. seniorirjoukkuemestaruus